Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīms darbiniekiem

Augļu, ogu un dārzeņu, tostarp kartupeļu audzētāji arī šogad varēs piemērot īpašo sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīmu darbiniekiem, tādējādi nozīmīgi samazinot darbaspēka nodokļu slogu, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

ZM atgādināja, ka sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīmu var piemērot sezonas laukstrādniekam, kas tiek nodarbināts no 1.aprīļa līdz 30.novembrim un strādā sezonas rakstura darbos – augļkoku, ogulāju un dārzeņu sējā vai stādīšanā, sējumu un stādījumu kopšanā, ražas novākšanā, augļu, ogu un dārzeņu šķirošanā. Šo atviegloto nodokļa režīmu var izmantot tāds darba devējs, kurš īpašumā, pastāvīgā lietošanā vai nomā esošu lauksaimniecības zemi izmanto augļkoku, ogulāju vai dārzeņu audzēšanai un kārtējā gadā to ir pieteicis vienotajam platības maksājumam.

Maksimālais nodarbināšanas termiņš, kurā sezonas laukstrādniekam var piemērot šo īpašo ienākuma nodokļa režīmu, nevar pārsniegt 65 nostrādātās dienas laika periodā no 1.aprīļa līdz 30.novembrim, un sezonas laukstrādnieka maksimālie ienākumi nevar pārsniegt 3000 eiro. Pārsniedzot kādu no šiem ierobežojumiem, ar sezonas laukstrādnieku var slēgt darba līgumu un darbaspēka nodokļus maksāt vispārējā kārtībā.

Sezonas laukstrādnieka ienākuma nodoklis ir 15% no laukstrādnieka nopelnītā atalgojuma, bet ne mazāk par 0,70 eiro par katru nostrādāto dienu. Šāds darbinieks ir sociāli apdrošināts pensijai, ja pie viena vai vairākiem darba devējiem nopelnītais ienākums mēnesī pārsniedz 70 eiro.

Lauksaimniekam, kurš nodarbina sezonas laukstrādniekus, ziņojums par nodarbinātajām personām, viņu ienākumiem un aprēķināto ienākuma nodokli Valsts ieņēmumu dienestā (VID) jāsniedz vienu reizi mēnesī. Nodarbinot sezonas laukstrādniekus, jāizmanto Lauku atbalsta dienesta (LAD) informācijas sistēma, tajā reģistrējot sezonas laukstrādniekus, ienākumu gūšanas dienu, noslēgto līgumu formu un sezonas laukstrādniekiem aprēķināto atlīdzību par darbu. Nākamajā dienā pēc nodarbināšanas mēneša pēdējās dienas LAD informācijas sistēma ļauj darba devējiem iegūt visus mēneša laikā LAD informācijas sistēmā ievadītos datus un aprēķināto nodokļa apmēru apkopotā veidā iesniegšanai VID.

LETA

2019-02-05T22:05:47+00:0026.03.2018|