Lauksaimnieki var sākt pieteikties platību maksājumiem

Lauksaimnieki Lauku atbalsta dienestā (LAD) var sākt pieteikties platību maksājumiem, aģentūra LETA uzzināja dienestā.

Platību maksājumiem varēs pieteikties līdz 22.maijam, iesniedzot Vienoto iesniegumu elektroniski LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS). Pēdējā diena, kad atbalsta maksājumiem varēs pieteikties ar kavējuma sankciju, ir 15.jūnijs. Jāņem gan vērā, ka par katru nokavēto darba dienu atbalsta apmēram tiks piemērots 1% samazinājums.

Platību maksājumu iesniegumu pieņemšanas laikā LAD organizēs klātienes konsultācijas daudzos pagastu centros, lai palīdzētu klientiem aizpildīt pieteikumus elektroniski. Lauksaimniekiem bez maksas būs iespēja iesniegt pieteikumus konsultāciju laikā un arī apmeklējot LAD klientu apkalpošanas centrus.

LAD uzsvēra, ka atbilstoši iepriekšējo divu gadu pieredzei pieteikšanās platību maksājumiem elektroniski ļauj krietni ātrāk izmaksāt atbalsta maksājumus.

Pērn Vienotā Platību maksājuma un Mazā lauksaimnieka shēmas gala maksājumus līdz gada beigām saņēma rekordliels lauksaimnieki īpatsvars – 95%. LAD norāda, ka pēdējo divu gadu laikā, kopš pieteikšanās notiek elektroniski, kļūdu skaits samazinājies vairāk nekā septiņas reizes. Arī šogad darbosies “Brīdinām, lai neaizmirstu” – sistēmā iestrādātais algoritms, kas lauksaimniekiem pateiks priekšā atbalsta veidus, kuriem lauksaimnieks var pieteikties.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.

LETA

Lauksaimnieki var sākt pieteikties platību maksājumiem