Latvijā izstrādāta interneta graudu tirdzniecības platforma “AgroPlatforma”

Latvijā izstrādāta Baltijā pirmā interneta graudu tirdzniecības platforma “AgroPlatforma”, kas ar savu funkcionalitāti un iespējām piesaka jaunu pieeju, kā strādāt lauksaimniecībā, aģentūru LETA informēja “AgroPlatforma” valdes loceklis Juris Kazulis.

“AgroPlatforma” ir graudu tirdzniecības procesu instruments, kas vienlīdz labi noder abām darījumu pusēm – lauksaimniekam un graudu pircējam.

Platformā graudus varēs tirgot ar vēl lielāku jaudu nekā tas bija līdz šim, kā arī izstrādātāji paredz, ka risinājums nozares kopējo apgrozījumu ļaus celt līdz pat 15%, kā arī dos pozitīvu impulsu nozarei kopumā.

“Ikdienā strādājot nozarē jūtam, ka pastāvīgi tiek zaudēts laiks un nauda, jo viens graudu tirdzniecības darījums mēdz aizņemt neiedomājami daudz laika un pūļu,” stāstīja uzņēmuma “AgroPlatforma” pārstāvis un lauksaimniecības eksperts Gatis Bērziņš.

Viņš arī norādīja, ka darījumi ir pakļauti dažādiem riskiem un kļūdām gan no lauksaimnieku puses, gan no graudu pircēju puses. Tāpat, attiecības starp abām darījumu pusēm ne vienmēr ir vienlīdzīgas, ko “AgroPlatforma” varētu atrisināt.

Kopumā jaunizveidotā platforma ļaus lauksaimniecības nozarē ieviest digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas gan e-komercijas rīku formātā, gan komunikācijā un digitālajā socializācijā.

Kazulis norādīja, graudu cenu pasaulē, t.sk. Latvijā, nosaka pasaules cenu biržas, kuru publicētie cenu indeksi izmantoti cenu noteikšanā graudu darījumos. Jaunā pieeja ir savienojums ne tikai starp lauksaimnieku un graudu pircēju, bet arī savienojums ar cenu biržu.

Lauksaimniekiem un graudu pircējiem iesaistoties darījumos ar “AgroPlatformu”, tiks samazinātas graudu iepirkuma tiešās izmaksas un iegūts lielāks ātrums un efektivitāte cenu noteikšanas procesos. Darījumi kļūs pārskatāmāki, drošāk apsekojami un tādējādi abām darījumu pusēm izdevīgāki. Kā arī darījuma partneriem iegūstot papildu izdevīgumu, iegūs arī Latvijas valsts. Risinājums ļaus papildināt valsts oficiālo statistiku, jo visi darījumu dati uzkrāsies datu bāzēs.

Kazulis piebilda, ka lauksaimniecības nozare ir viena no galvenajām ekonomiku veicinātājām daudzās valstīs, tāpēc lēš, ka platforma tuvāko divu gadu laikā spēs apkalpot vairākus miljonus graudu tonnu darījumu, piedāvājot “AgroPlatformas” pakalpojumus arī Baltijā un citās Eiropas valstīs.

Martā, izstrādes beigu posmā, “AgroPlatforma” sevi prezentēja arī nozares līderiem un profesionāļiem, t.sk., ietekmīgākās un konstruktīvākās Latvijas lauksaimniecības produkcijas ražotāju organizācijas “Zemnieku saeima” valdei, kur “AgroPlatformas” ideja un projekts kopumā guva pozitīvas atsauksmes. Tāpat “AgroPlatforma” saņēmusi atzinību un pozitīvas atsauksmes gan no lauksaimniekiem, gan no lielākajiem graudu pircējiem Latvijā.

LETA

Latvijā izstrādāta interneta graudu tirdzniecības platforma “AgroPlatforma”