Jaunā aizdevumu programmā saimnieciskajai darbībai lauksaimniecībā un zivsaimniecībā būs pieejami kopumā 11,79 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

ZM sadarbībā ar “Attīstības finanšu institūciju ”Altum” ir izstrādājusi noteikumu projektu lauku uzņēmēju un zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicēju aizdevumu piešķiršanai. Aizdevumu programmas mērķis ir veicināt iedzīvotāju iesaistīšanos saimnieciskajā darbībā un palielināt finanšu resursu pieejamību saimnieciskās darbības veicējiem, kuri darbojas vai plāno uzsākt darboties lauksaimniecības, lauku attīstības vai zivsaimniecības nozarē.

Noteikumu projekts nosaka lauksaimniecības, lauku un zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicēju aizdevumu programmas finansējumu un īstenošanas kārtību, atbalstāmās darbības un aizdevumu pretendentus. Aizdevumu programma lauksaimniecības un lauku saimnieciskās darbības aizdevumam darbosies lauku teritorijās visā Latvijā, izņemot pilsētās, kurās iedzīvotāju skaits pārsniedz 15 000. Savukārt zivsaimniecības saimnieciskās darbības aizdevumu varēs saņemt saimnieciskās darbības veicēji, kas darbojas visā Latvijas teritorijā.

Noteikumu projekts paredz, ka aizdevumus varēs saņemt lauksaimniecības un lauku saimnieciskās darbības veicēji lauku reģionos ar gada apgrozījumu līdz 70 000 eiro, uzņēmējdarbības uzsācēji, kā arī zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicēji. Paredzams, ka aizdevumu saņēmēji būs jaunie un mazie lauksaimnieki, bioloģiskie lauksaimnieki, mājražotāji un citi mazie ražotāji un pakalpojumu sniedzēji lauku reģionos, nelieli zivsaimniecības uzņēmumi saimnieciskās darbības uzsākšanas stadijā, kā arī uzņēmumi, kas nodarbojas ar saimniecisko darbību zivsaimniecībā un kuriem aizdevums ir nepieciešams saimnieciskās darbības attīstībai.

ZM informēja, ka aizdevumu programmas finansējums paredzēts no 2007.-2013. gada plānošanas perioda atmaksu finansējuma un “Altum” piesaistītajiem finanšu resursiem. Kopējais aizdevumu programmas finansējums veido 11,79 miljonus eiro.

Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu “Noteikumi par lauksaimniecības, lauku un zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicēju aizdevumu programmu”, ko 18. janvārī izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē, vēl jāskata valdībā.

LETA