ĀCM apstiprina 23 meža cūkām, tostarp arī Tukuma, Viesītes un Mālpils novadā

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) šonedēļ ir apstiprināts 23 meža cūkām Latvijā, tostarp Tukuma, Viesītes un Mālpils novadā, kur iepriekš vīruss netika konstatēts, liecina paziņojums Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā.

Laikā no 1. līdz 5.augustam vīruss ir konstatēts pa vienai meža cūkai Druvienas, Siguldas un Drabešu pagastā, kuros iepriekš ĀCM netika konstatēts. Tāpat ĀCM konstatēts arī trīs jaunos novados – trijām meža cūkām Tukuma novada Slampes pagastā, divām meža cūkām Mālpils novada Mālpils pagastā, kā arī vienai meža cūkai Viesītes novada Viesītes pagastā.

Tāpat ĀCM konstatēts piecām meža cūkām Smiltenes novada Variņu pagastā, kā arī divām meža cūkām Ogres novada Suntažu pagastā. ĀCM ir konstatēts arī pa vienai meža cūkai Madonas novada Bērzaunes pagastā, Gulbenes novada Beļavas un Stradu pagastā, Rēzeknes novada Audriņu pagastā, Limbažu novada Viļķenes pagastā, Kokneses novada Kokneses pagastā un Ķeguma novada Birzgales pagastā.

Tādējādi ĀCM šogad Latvijā ir atklāts kopumā 695 meža cūkām 62 novadu 190 pagastos un divās pilsētās – Pļaviņās un Rēzeknē.

Savukārt kopumā Latvijā kopš 2014.gada jūnija ĀCM ir konstatēts 1960 meža cūkām.

Mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts 29.jūlijā Vārkavas novadā, kur PVD ir noteicis karantīnu – aizsardzības zonu trīs kilometru rādiusā un uzraudzības zonu 10 kilometru rādiusā ap skarto novietni.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

BNS

ĀCM apstiprina 23 meža cūkām, tostarp arī Tukuma, Viesītes un Mālpils novadā